Top 1 Group

Top 1 Group

VLTAVÍN ( Moldavit )

Záhada stará více jak 14 milionů let

Tyto valounky z nazelenalého přírodního skla se řadí do skupiny polodrahokamů a nenajdete je nikde jinde na světě. Jejich vznik patří k záhadám, které nebyly dodnes přesně rozluštěny. Hlavní teorie o vzniku těchto úžasných polodrahokamů hovoří o tom, že vznikly za obrovských teplot a tlaků při dopadu meteoritu na Zemi před zhruba 14 ti miliony lety. Ale vznik těchto unikátních kamenů doprovází i jiné teorie.

Lidé, kteří na ně občas narazili, jim v dávných dobách říkávali zkamenělé žáby, vodníkovy slzy či ďáblova lejna a přisuzovali jim magický a čarodějný původ. V jeho vzhledu lze často najít podobu věcí, které nás denně obklopují.  Jižní Čechy mají dokonce s vltavíny spojen i jistý svatební obřad, kdy mladý ženich musel dát vltavín nastávající nevěstě, jako důkaz hlubokých citů.

Světovou slávu si získaly, když švýcarská vláda darovala anglické královně Alžbětě II. platinový šperk, v jehož středu byl český vltavín obklopený diamanty a černými perlami. A jsme-li už u slavných osob, těšících se z krásy vltavínů, nesmíme zapomenout na Winstona Churchilla, který s sebou vždy nosil vltavín. Jen tak v kapse.

V březnu 1999 odvysílala americká televize rozhovor mezi hercem Richardem Gerem a Jeho svatostí dalajlámou. Na konci tohoto vroucího dialogu si oba partneři přátelsky a srdečně podali ruce, na nichž měli oba náramky z drahokamů a vltavínů. Brzy nosili takové náramky z drahokamů herci, konferenciéři, hudebníci, podnikatelé ….

Již od pradávna lidé vědí, že vltavín harmonizuje organismus, zvyšuje schopnost koncentrace a dodává člověku energii. Odstraňuje únavu, bolesti hlavy a chrání proti  nemocem. Volný kámen je s oblibou používán pro meditace. Dokonce se traduje, že tento kámen má svůj život, svou „duši“. Že zvyšuje svou teplotu v přítomnosti člověka tím, že z těla odvádí negativní energii a harmonizuje organismus. Pokud je uložen odděleně od člověka, tak vychládá a zdá se, že se mu po člověku stýská. Pro tyto jeho zvláštní vlastnosti byl zkoumán i v NASA. Potvrdili teorii, že účinek drahokamů na člověka nespočívá v něčem, co si pouze namlouváme.

Výzkumy moderní medicíny: pokud se na tělo nemocného v komatu přiloží drahokamy, proudy EEG se spontánně změní. Podobně jako na náš organismus působí z hlediska metabolismu  vitamíny či enzymy, ovlivňují elektromagnetické informace drahokamů mikroenergetické pochody v člověku ve smyslu očistné, harmonizující síly.

Jisté je to, že vltavíny nejsou obyčejné kameny. Skutečnost, že jsou opředeny záhadou přímo kosmickou, dodává jejich matnému lesku zvláštní kouzlo.

Vltavín je kamenem  který

•    zaujme krásou a jedinečností
•    ochraňuje před nepřátelským prostředím
•    je vhodný pro  meditace
•    propojuje informace mezi nebem a zemí a nalaďuje nás na vyšší vibrace
•    zvyšuje imunitu
•    zpřístupňuje sny s věštěním budoucnosti
•    odstraňuje bolesti hlavy a posiluje imunitu organismu.

 

Vyhledavání kamenů


Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/www/top1group.cz/subdomains/www/plugins/system/jfdatabase.php:1) in /home/www/top1group.cz/subdomains/www/administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_session.php on line 68